Zapraszamy na drugą odsłonę Klas - projektu edukacyjnego pracowni Artist in Bloom

Twórcze ID - temat pudełko, do którego wkładamy szereg teorii, procesów i ćwiczeń związanych z tożsamością. Praca wokół JA przekłada się na relacje ze sobą, praktyki artystyczne oraz wszystkie działania związane z zawodową obecnością na rynku. Świadomość własnej tożsamości jest trudną do opisania siłą - daje jasność w myśleniu, impet w działaniu, kreatywność i spójność w decyzjach zawodowych.

Zajęcia w sieci pt. Twórcze IDodbędą się 31 marca w godz. 18:00 - 19:30.
Klasy są bezpłatne.
Twórcze ID. Plan zajęć

Na zajęciach w sieci poddamy refleksji twórczą tożsamość, podpowiemy jak w ciekawy, rozwijający sposób pogłębiać świadomość własnego JA i jakie może to przynieść efekty w rozwoju (lub po prostu byciu) osobistym i zawodowym.

1. Intro. Tożsamość w perspektywie psychologii, socjologii, kultury.
Popatrzysz na temat tożsamości, przyjmując punkt widzenia różnych dyscyplin i dziedzin naukowych.

2. Czym jest tożsamość twórcza? Notatki z historii sztuki i badań terenowych.
Spojrzysz na tożsamość w kontekście działań twórczych oraz aktywności w różnych branżach i środowiskach artystycznych. Tutaj prawdopodobnie poczujesz, jakie praktyki są Ci bliskie, a jakie niekoniecznie.

3. Co daje praca wokół twórczego ID?
Tutaj poznasz listę benefitów i konkretnych efektów pracy wokół tożsamości. Spojrzymy na ID w kontekście relacji ze sobą (rozumienie siebie, wewnętrzna spójność, pewność siebie), relacji z odbiorcami (budowanie publiczności, społeczność), komunikacji (środowisko, social media), działań rynkowych (decyzje biznesowe, obecność na rynku), rozwoju zawodowego (dokąd idę? czy to mój kierunek?).

4. ID: Kreacja czy naturalność? Studium przypadków.
Posłuchasz o kilku szalenie ciekawych artystach, którzy wybrali inne drogi budowania własnej tożsamości. Zobaczysz szereg narzędzi, z jakich korzystają twórcy mówiąc opowiadając o sobie.

5. Jak świadomie odkrywać, rozwijać twórcze ID? Ćwiczenia rewolucyjne.
Na każdych zajęciach w sieci mamy część praktyczną. Również i tutaj dostaniesz ćwiczenie w PDF do pobrania przed zajęciami. Omówimy je na spotkaniu, a Ty będziesz mógł/mogła kontynuować je samodzielnie.

6. Artysta czy petent? Wewnętrzne postrzeganie siebie (self-identity).
„Niby jestem artystą, ale często czuję się jak petent” - znasz to? To cytat, który przez lata wraca do nas jak bumerang. Weźmiemy to niechlubne zdanie na warsztat i pogadamy o wewnętrznym obrazie siebie, czyli samotożsamości.

7. Wakacje od Tożsamości jako droga do równowagi.
„Ja, ja, ja, ja….” - czujesz, że jest Ciebie czasem zbyt dużo? Opowiemy o różnych praktykach, które utrzymują refleksję o własnej tożsamości w zdrowych ryzach, dając nam tym samym odetchnąć od siebie samych.

Twórcze ID. Lista obecności

Zapisy już zamknięte! Chcesz dowiedzieć się kiedy będą kolejne Klasy? 

Co dwa tygodnie wysyłamy tzw. mindsettery, czyli żółte listy Artist in Bloom. Opowiadamy o najlepszych strategiach myślenia w branżach kreatywnych. Zapisując się na listę czytelników będziesz na bieżąco z kolejnymi zajęciami. Dołącz tutaj

Klasy. Zajęcia w sieci

UWAGA! Ważne informacja techniczne.

ZAJĘCIA

Zajęcia w sieci mają prostą formułę warsztatu on-line.

Każde zajęcia w sieci to:
- energetyczny wykład
- wizualna prezentacja - wiedza, narzędzia, case study
- materiały z ćwiczeniami do ściągnięcia w PDF
- Q&A + dyskusja z uczestnikami (interakcja odbywa się poprzez czat)

Czas trwania: 1,5h.

ZAPISY

Na zajęcia "Artist ID" zapisujesz się na tej stronie.

Zaraz po zapisie otrzymujesz mail z potwierdzeniem.

Jeżeli taka wiadomość nie przyjdzie na Twoją skrzynkę, napisz na hello@artistinbloom.eu.

Dzień przed zajęciami wyślemy Ci przypomnienie o zbliżającym się spotkaniu.

W dzień wydarzenia otrzymujesz od nas link do platformy oraz ćwiczenie w PDF.

O 18:00 logujesz się.

ANONIMOWOŚĆ

Pierwsze 100 osób, które zaloguje się na zajęcia, może uczestniczyć w interaktywnym czacie. pozostała część osób pełni rolę „wolnego słuchacza”.

Logując się na zajęcia, podajesz swoje imię. Możesz pozostać całkowicie anonimowy/wa. Podczas zajęć nie widać Ciebie i nie słychać, wyświetla się jedynie podane przez Ciebie imię.

Bezpieczna i komfortowa przestrzeń na zajęciach jest dla nas sprawą fundamentalną.

WIDEO PO ZAJĘCIACH

Jeżeli z jakichś powodów nie uda Ci się być na zajęciach, dostaniesz dostęp do nagrania, które wyślemy dzień po spotkaniu.

Wideo będzie dostępne do 5 kwietnia (niedziela).

Prowadzenie zajęć

Magda Chołyst. Od ponad 10 lat wspiera artystów w przekładaniu odważnych pomysłów na konkretne projekty, cele i strategie działania.

Założycielka Artist in Bloom. Pracuje m.in. z muzykami, fotografami, projektantami. Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”.   Więcej o Magdzie.

Co to są Klasy?

Klasy to cykliczny projekt edukacyjny pracowni Artist in Bloom. Wybraliśmy 12 tematów skupionych wokół największych wyzwań współczesnej pracy twórczej. Nasz repertuar jest wynikiem wieloletniej pracy z artystami w Polsce i za granicą oraz ankiety, którą sukcesywnie prowadziliśmy w 2019. 

Klasy są kompaktowe, wirtualne i for free. Wszystkie klasy odbywają się w formacie krótkich, dynamicznych warsztatów on-line. My je nazywamy zajęciami w sieci. Spotykamy się raz w miesiącu. Opowiadamy o ciekawych teoriach, narzędziach i codziennej praktyce. Spotkania trwają 1,5h.

Klasy dopełniają szkolne i branżowe syllabusy. Twórcze ID, storytelling, zarządzanie projektem, strategie rozwoju kariery, art-life balance, psychologia twórczości czy komunikacją w zespole. Praktyczne umiejętności, codzienne nawyki i perspektywa rynku to wciąż brakujące obszary na uczelniach artystycznych i w dyskusjach branżowych. Klasy pełnią rolę fakultetów, uzupełniających luki wiedzowe i kompetencyjne.

Klasy mają pomagać i wspierać. Od lat szukamy rozwiązań, dzięki którym artyści mogą łączyć potrzebę wewnętrznego spełnienia z przemyślanym rozwojem na rynku. Wierzymy, że wrażliwość i strategiczne myślenie mogą tworzyć harmonijną kompozycję. Tak jak rozmach i realizm, twórcza odwaga z zarządzaniem. Dlatego działamy interdyscplinarnie i miksujemy wiedzę z różnych obszarów, uwielbiamy intersekcje i to, co „pomiędzy”.

Klasy otwarte są dla wszystkich. Szukamy tego, co wspólne dla różnych branż. Wbrew pozorom, muzyka popularna, sztuka współczesna czy świat filmu mają wiele wspólnego. Szperamy w ciekawych case study, żonglujemy kontekstami, tłumaczymy różne języki twórczej wypowiedzi. Klasy projektujemy w taki sposób, aby odpowiedzieć na najważniejsze pytania zarówno doświadczonych twórców, jak i tych, którzy wciąż kształtują swoja drogą twórczą i zawodową.

Więcej o Klasach na blogu.

Nie przegap żadnej z Klas.

Co dwa tygodnie wysyłamy tzw. mindsettery, czyli żółte listy Artist in Bloom. Opowiadamy o najlepszych strategiach myślenia w branżach kreatywnych. Zapisując się na listę czytelników będziesz na bieżąco z kolejnymi zajęciami. Dołącz tutaj

O Artist in Bloom

Pracownia Artist in Bloom powstała z wielkiej miłości do twórczych umysłów i głębokiego przekonania, że kreatywność jest jednym z najważniejszych elementów życia – społecznego i jednostkowego. 

Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Specjalizujemy się w indywidualnej pracy z artystami, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w realizacji ważnych celów zawodowych i osobistych. Tworzymy innowacyjne działania edukacyjne, rozwijając kompetencje niezbędne na rynku kreatywnym dziś i jutra. Projektujemy procesy rozwojowe i badania dla podmiotów kultury. Więcej o AiB.


.