Zapraszamy na pierwszą odsłonę Klas - projektu edukacyjnego pracowni Artist in Bloom. 

Raz w miesiącu spotkamy się na zajęciach w sieci, aby porozmawiać o największych wyzwaniach pracy twórczej.
Podzielimy się wiedzą, poćwiczymy nowe umiejętności i sposoby myślenia, które wesprą artystów i kreatywnym profesjonalistów w codziennych wyzwaniach.

Zajęcia z Self-love odbędą się 27 lutego, w czwartek, o 18.00. 

Self-love. Plan zajęć

1. Czym jest dzisiaj self-love? Notatki o kulturze i naturze, które wiele wytłumaczą.
2. Czy samoakceptacja w życiu artysty jest rzeczywiście potrzebna? Praktyczny wymiar dobrej relacji z sobą - case study twórców i kontekst środowiskowy.
3. Kto we mnie mówi? Krytyk wewnętrzny i inni lokatorzy - jak z nimi dobrze żyć?
3. Czy można zmienić stosunek do siebie? Anatomia autosabotażu.
4. W jaki sposób rozwijać lepszą, bardziej wspierającą relacje ze sobą? Neuroplastyczność mózgu.
5. Co robić na co dzień, aby dobrze ze sobą być? Perspektywy i ćwiczenia praktyczne.
6. Plan rozwoju relacji (ze sobą).
7. Pytania i odpowiedzi.

Self-love. Lista obecności

Klasy. Zajęcia w sieci

Zajęcia w sieci mają prostą formułę warsztatu on-line.

Aby wziąć w nim udział, musisz się zapisać. W dzień wydarzenia, otrzymujesz link do platformy w sieci. Słuchasz interaktywnego wykładu i uczestniczysz w dyskusji poprzez czat.  Interakcja odbywa się poprzez czat. Nawet przy aktywnym udziale, Twoja tożsamość może pozostać anonimowa.

Każde zajęcia w sieci to:
- energetyczny wykład
- wizualna prezentacja - wiedza, narzędzia, case study
- materiały z ćwiczeniami do ściągnięcia w PDF
- Q&A + dyskusja z uczestnikami

  Czas trwania: 1,5h.

  Pierwsze 100 osób, które zaloguje się na zajęcia może uczestniczyć w interaktywnym czacie.

  Po zajęciach każdy z uczestników otrzyma nagranie, które będzie dostępne 48h. 

  Prowadzenie zajęć

  Magda Chołyst. Od ponad 10 lat wspiera artystów w przekładaniu odważnych pomysłów na konkretne projekty, cele i strategie działania.

  Założycielka Artist in Bloom. Pracuje m.in. z muzykami, fotografami, projektantami. Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”.   Więcej o Magdzie.

  Self-love. Lista obecności

  Zapisy już są zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie. Zapraszamy na kolejne Klasy!

  Co to są Klasy?

  Klasy to cykliczny projekt edukacyjny pracowni Artist in Bloom. Wybraliśmy 12 tematów skupionych wokół największych wyzwań współczesnej pracy twórczej. Nasz repertuar jest wynikiem wieloletniej pracy z artystami w Polsce i za granicą oraz ankiety, którą sukcesywnie prowadziliśmy w 2019. 

  Klasy są kompaktowe, wirtualne i for free. Wszystkie klasy odbywają się w formacie krótkich, dynamicznych warsztatów on-line. My je nazywamy zajęciami w sieci. Spotykamy się raz w miesiącu. Opowiadamy o ciekawych teoriach, narzędziach i codziennej praktyce. Spotkania trwają 1,5h.

  Klasy dopełniają szkolne i branżowe syllabusy. Twórcze ID, storytelling, zarządzanie projektem, strategie rozwoju kariery, art-life balance, psychologia twórczości czy komunikacją w zespole. Praktyczne umiejętności, codzienne nawyki i perspektywa rynku to wciąż brakujące obszary na uczelniach artystycznych i w dyskusjach branżowych. Klasy pełnią rolę fakultetów, uzupełniających luki wiedzowe i kompetencyjne.

  Klasy mają pomagać i wspierać. Od lat szukamy rozwiązań, dzięki którym artyści mogą łączyć potrzebę wewnętrznego spełnienia z przemyślanym rozwojem na rynku. Wierzymy, że wrażliwość i strategiczne myślenie mogą tworzyć harmonijną kompozycję. Tak jak rozmach i realizm, twórcza odwaga z zarządzaniem. Dlatego działamy interdyscplinarnie i miksujemy wiedzę z różnych obszarów, uwielbiamy intersekcje i to, co „pomiędzy”.

  Klasy otwarte są dla wszystkich. Szukamy tego, co wspólne dla różnych branż. Wbrew pozorom, muzyka popularna, sztuka współczesna czy świat filmu mają wiele wspólnego. Szperamy w ciekawych case study, żonglujemy kontekstami, tłumaczymy różne języki twórczej wypowiedzi. Klasy projektujemy w taki sposób, aby odpowiedzieć na najważniejsze pytania zarówno doświadczonych twórców, jak i tych, którzy wciąż kształtują swoja drogą twórczą i zawodową.

  Nie przegap żadnej z Klas.

  Co dwa tygodnie wysyłamy tzw. mindsettery, czyli żółte listy Artist in Bloom. Opowiadamy o najlepszych strategiach myślenia w branżach kreatywnych. Zapisując się na listę czytelników będziesz na bieżąco z kolejnymi zajęciami. Dołącz tutaj

  O Artist in Bloom

  Pracownia Artist in Bloom powstała z wielkiej miłości do twórczych umysłów i głębokiego przekonania, że kreatywność jest jednym z najważniejszych elementów życia – społecznego i jednostkowego. 

  Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Specjalizujemy się w indywidualnej pracy z artystami, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w realizacji ważnych celów zawodowych i osobistych. Tworzymy innowacyjne działania edukacyjne, rozwijając kompetencje niezbędne na rynku kreatywnym dziś i jutra. Projektujemy procesy rozwojowe i badania dla podmiotów kultury. Więcej o AiB.


  .