Klasy 10Jak planować działania w pandemicznym świecie?


Czy to pytanie stało się w zeszłym roku wielkim, krwiożerczym potworem spędzającym sen z Twoich niespokojnych powiek? Jeśli odpowiedź brzmi “tak!”, te Klasy są stworzone dla Ciebie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw narzędzi, które mają szansę zrewolucjonizować metody planowania własnych przedsięwzięć i uczynić 2021 rok udanym projektem.

10 odcinek Klas, pt. “Projekt 2021”, odbędzie się 18 stycznia o 18:00.

Zajęcia w sieci są dedykowane artystom, twórcom i profesjonalistom kultury, a udział w nich jest BEZPŁATNY.

Lista obecności

Projekt 2021. Plan zajęć

W pracowni Artist in Bloom od lat kolekcjonujemy narzędzia do planowania, zarządzania projektami i organizacji pracy twórczej, które są dostosowane do dynamiki sektora kreatywnego, a równocześnie świetnie sprawdzają się w dzisiejszym świecie - zmiennym, niepewnym, złożonym i nieprzewidywalnym.


Zabierzemy Cię w krótką podróż edukacyjną, w której pokażemy Ci kluczowe aspekty nowoczesnego planowania, które mają szansę odeprzeć napór pandemicznego chaosu. Klasy to, jak świetnie wiecie, garść praktycznych narzędzi, moc dobrych case studies oraz szczypta interesujących teorii z takich obszarów jak: psychologia twórczości, design, myślenie strategiczne czy zarządzanie.


18 stycznia pomyślimy wspólnie nad następującymi punktami:

Jak dziś myśleć o przyszłości? Nowe otwarcie

Jakie kształtować w sobie postawy i przekonania, aby myśleć kreatywnie, krytycznie i koncentrować się na rozwiązaniach? “Nowa normalność”, jeśli chcemy zachować choćby minimum spokoju i poczucia sprawności, wymaga zupełnie innego podejścia do planowania niż to potoczne się przyjęło. Przybliżymy Wam inspirujące teorie, które mogą zrewolucjonizować (serio) Twoje metody tworzenia noworocznych planów.

Jak dziś projektować cele? Ćwiczenia z celowania

Poćwiczymy określanie celów osobistych, zawodowych i projektowych. Zobaczysz, jak wspaniałym i rozwijającym procesem potrafi być definiowanie i wyznaczanie celów, jeśli odkryjesz, ile ważnych pytań i obszarów obejmuje.

Jak dziś planować działania? Prototypowanie

Jak połączyć wizję i wielkie projekty z planem tygodnia czy dnia?

Pokażemy Ci procesy, które pozwalają zrozumieć, na czym polega sztuka łączenia różnych perspektyw czasowych - a to jeden z kluczy do skuteczności i zachowania zdrowych zmysłów.

Jak dziś spadać na cztery łapy? Ewaluacja i adaptacja

Podrzucimy Ci sprawdzone narzędzia, które pozwalają nawigować po oceanie zmian. Zobaczysz, jak przeprowadzić skuteczną ewaluację, adaptować się do nowych okoliczności i żegnać się z tym, co jest poza Twoją kontrolą.

Jak dziś nie stracić siebie? Wizja i wartości

Gorące serce i umysł - brzytwa. Twórczość i strategia. Wrażliwość i celowe działanie. Rozmach i realizm. Jak łączyć w swoich planach tak wydawałoby się dalekie sobie jakości? Wpadaj na Klasy, podpowiemy, co i jak!

Klasy. Fakultety dla twórców

Klasy to skierowany do twórców i profesjonalistów sektora kultury projekt edukacyjny pracowni Artist in Bloom, w ramach którego mierzymy się z największymi wyzwaniami współczesnej pracy twórczej, jak zarządzanie projektami, rozwijanie tożsamości artystycznej czy strategii rozwoju na rynku kultury. 

Spotykamy się co miesiąc na fakultetach on-line, na których dzielimy się wiedzą i praktycznymi narzędziami, opowiadamy historie artystów, analizujemy ciekawe case studies i dyskutujemy z uczestnikami. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pomiędzy spotkaniami pogłębiamy  wiedzę i odkrycia kolektywnie w klasowej społeczności zebranej w Grupie na Facebooku. 

Na blogu przeczytasz, jak powstały Klasy. Możesz śledzić projekt na naszych social mediach albo zaglądać na bieżąco do Kalendarza. 

Lista obecności

Paczka z Klasy. Kto za tym stoi?

Magda Chołyst

Prowadząca zajęcia. Od ponad 10 lat wspiera artystów w przekładaniu odważnych pomysłów na konkretne projekty, cele i strategie działania.

Założycielka pracowni Artist in Bloom. Pracuje m.in. z muzykami, fotografami, projektantami. Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą. Dowiedz się więcej. 

Ania Ważna

Członkini zespołu Artist in Bloom zajmująca wiele mówiące stanowisko Important Person. W Klasach jest managerką projektu trzymającą w ryzach deadline’y i timeline’y. Jako tech-McGyver, wyciąga uczestników ze wszystkich technologicznych opresji i wspiera komfortowy udział w zajęciach on-line.

Joanna Hała

Kreatywna adminka rozwijającej się społeczności Klasowiczów. Klasy w Grupie to przestrzeń na Facebooku,  gdzie uczestnicy zajęć mogą kontynuować wymianę doświadczeń i korzystać z dodatkowych materiałów merytorycznych. Jeśli zajęciach w sieci Ci służą, wpadaj do Grupy, mamy tam jeszcze więcej dobra. 

Michał Dąbrowski

Autor identyfikacji wizualnej. Jako projektant i antropolog kultury, tworzy   słowno-obrazowe gry w ramach tematów podejmowanych na Klasach. Na co dzień współpracuje z artystami, instytucjami kultury oraz ważnymi inicjatywami z sektora kultury. Koniecznie zobacz prace Michała

O Artist in Bloom

Pracownia Artist in Bloom powstała z wielkiej miłości do twórczych umysłów i głębokiego przekonania, że kreatywność jest jednym z najważniejszych elementów życia – społecznego i jednostkowego. 

Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Specjalizujemy się w indywidualnej pracy z artystami, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w realizacji ważnych celów zawodowych i osobistych. Tworzymy innowacyjne działania edukacyjne, rozwijając kompetencje niezbędne na rynku kreatywnym dziś i jutra. Projektujemy procesy rozwojowe i badania dla podmiotów kultury. Więcej o AiB.


.