Pracownia Artist in Bloom zaprasza na trzecią odsłonę projektu Klasy - serii kompaktowych zajęć w sieci dedykowanych artystom, kreatywnym profesjonalistom i ich największym wyzwaniom w pracy twórczej. Klasy 03 odbędą się pod hasłem “Projekt”.

Jedno z najczęściej używanych w środowisku twórczym słów zagarnęło w ostatnich latach szerokim gestem wiele znaczeń. Wszyscy dziś robią jakieś projekty - snują luźne koncepcje, realizują twórcze inicjatywy o nieokreślonych ramach albo prowadzą konkretne przedsięwzięcia we współpracy z instytucjami i grantodawcami. Projekt stał się formułą porządkującą twórcze działanie, ale i jednostką rynkowej aktywności.

Najbliższe Klasy będą spotkaniem aktualizującym myślenie twórców o projektach. Porozmawiamy o narzędziach pracy projektowej, które wesprą nie tylko fazę koncepcyjną, profesjonalne przygotowanie projektów, ale także pomogą myśleć o nich strategicznie, jako kluczu do większej całości.

Zajęcia w sieci "Projektodbędą się 28 kwietnia o godz. 18:00.
Klasy są bezpłatne.



Projekt. Plan zajęć

Pomysł, wizja, koncept, prototyp. I tym podobne. No właśnie, czy podobne?  Kiedy zaczynamy mówić o projekcie?

Na wstępie pomożemy Ci oddzielić projektowe ziarno od plew. Najbliższe Klasy chcemy poświęcić pracy nad takimi  projektami, które wzmacniają pozycję artysty na rynku, wprowadzają społeczną zmianę czy poszerzają grupę odbiorców. Przyda się więc porządek w podstawowych definicjach. 

Gramatyka projektowa. Jakie elementy budują projekt?

Dobry projekt na poziomie koncepcji odpowiada na szereg pytań z bardzo różnych kategorii - od idei i kulturowych referencji, przez odbiorców, aż po potencjał strategiczny na rynku. Pomożemy Ci prześledzić najważniejsze poziomy myślenia o projekcie, wychwycić jego słabe punkty i nakreślić proces pracy. 
Case study: projekty Izy Szostak / taniec

Do Project Yourself (DPY). Kiedy instytucje i grantodawcy mówią “nie”.

Poznasz ciekawe przykłady oddolnych inicjatyw, które coraz częściej zastępują mechanizmy instytucjonalne, oddając twórcom odpowiedzialność za własny rozwój, poczucie mocy i sprawczości. O czym jednak warto pamiętać, pracując nad niezależnymi projektami, aby nie zostać w szarej strefie widzialności? 
Case study: projekty Joanny Rzepki - Dziedzic / sztuka współczesna

Projekt jako platforma. Jak projekt staje się wehikułem.

Marketing, promocja, networking wokół projektu - czy pamiętasz o tych aspektach projektu? Czy może po cichu zamiatasz pod dywan lub zostawiasz daleko w tyle za twórczymi aspektami realizacji dzieła? Pokażemy Ci ciekawe przykłady tego, jak dobrze rozpisany projekt może stać się również statkiem za ocean lub katapultą na inny poziom zawodowej pozycji.
Case study: projekty Wiktorii Michałkiewicz / fotografia

Projektariat. Cienie życia projektowego.

Weźmiemy na warsztat opinie krytyków kultury. Spojrzymy na projekty z szerszej, bardziej kompleksowej perspektywy. Porozmawiamy o wyzwaniach i cieniach życia projektariackiego. Do refleksji, dla rozwagi i znalezienia odpowiedniego balansu.  

UWAGA: Po Klasach, w ramach "Zajęć dodatkowych" będzie możliwość zapisania się na indywidualne konsultacje projektów do artystek, których case study omówimy na spotkaniu w sieci. Dowiedz się więcej. 

Zapisy już są zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie. Zapraszamy na kolejne Klasy!

Projekt. Lista obecności.

Nie przegap żadnej z Klas.

Co dwa tygodnie wysyłamy tzw. mindsettery, czyli żółte listy Artist in Bloom. Opowiadamy o najlepszych strategiach myślenia w branżach kreatywnych. Zapisując się na listę czytelników będziesz na bieżąco z kolejnymi zajęciami. Dołącz tutaj

Klasy. Zajęcia w sieci

UWAGA! Ważne informacje techniczne.

ZAJĘCIA

Zajęcia w sieci mają prostą formułę warsztatu on-line.

Każde zajęcia w sieci to:
- energetyczny wykład
- wizualna prezentacja - wiedza, narzędzia, case study
- materiały z ćwiczeniami do ściągnięcia w PDF
- Q&A + dyskusja z uczestnikami (interakcja odbywa się poprzez czat)

Czas trwania: 1,5 - 2h.

ZAPISY

Na zajęcia "Artist ID" zapisujesz się na tej stronie. 

Zaraz po zapisie otrzymujesz mail z potwierdzeniem.

Jeżeli taka wiadomość nie przyjdzie na Twoją skrzynkę, napisz na hello@artistinbloom.eu.

Dzień przed zajęciami wyślemy Ci przypomnienie o zbliżającym się spotkaniu.

W dzień wydarzenia otrzymujesz od nas link do platformy oraz ćwiczenie w PDF.

O 18:00 logujesz się.

ANONIMOWOŚĆ

Pierwsze 100 osób, które zaloguje się na zajęcia, może uczestniczyć w interaktywnym czacie. pozostała część osób pełni rolę „wolnego słuchacza”.

Logując się na zajęcia, podajesz swoje imię. Możesz pozostać całkowicie anonimowy/wa. Podczas zajęć nie widać Ciebie i nie słychać, wyświetla się jedynie podane przez Ciebie imię.

Bezpieczna i komfortowa przestrzeń na zajęciach jest dla nas sprawą fundamentalną.

WIDEO PO ZAJĘCIACH

Jeżeli z jakichś powodów nie uda Ci się być na zajęciach, dostaniesz dostęp do nagrania, które wyślemy dzień po spotkaniu. 

Nagranie mailowo otrzymają osoby, które zapisały się na zajęcia.

Wideo będzie dostępne do 3 maja (niedziela) włącznie. 

Prowadzenie zajęć

Magda Chołyst. Od ponad 10 lat wspiera artystów w przekładaniu odważnych pomysłów na konkretne projekty, cele i strategie działania.

Założycielka Artist in Bloom. Pracuje m.in. z muzykami, fotografami, projektantami. Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”.   Więcej o Magdzie.

Co to są Klasy?

Klasy to cykliczny projekt edukacyjny pracowni Artist in Bloom. Wybraliśmy 12 tematów skupionych wokół największych wyzwań współczesnej pracy twórczej. Nasz repertuar jest wynikiem wieloletniej pracy z artystami w Polsce i za granicą oraz ankiety, którą sukcesywnie prowadziliśmy w 2019. 

Klasy są kompaktowe, wirtualne i for free. Wszystkie klasy odbywają się w formacie krótkich, dynamicznych warsztatów on-line. My je nazywamy zajęciami w sieci. Spotykamy się raz w miesiącu. Opowiadamy o ciekawych teoriach, narzędziach i codziennej praktyce. Spotkania trwają 1,5h.

Klasy dopełniają szkolne i branżowe syllabusy. Twórcze ID, storytelling, zarządzanie projektem, strategie rozwoju kariery, art-life balance, psychologia twórczości czy komunikacją w zespole. Praktyczne umiejętności, codzienne nawyki i perspektywa rynku to wciąż brakujące obszary na uczelniach artystycznych i w dyskusjach branżowych. Klasy pełnią rolę fakultetów, uzupełniających luki wiedzowe i kompetencyjne.

Klasy mają pomagać i wspierać. Od lat szukamy rozwiązań, dzięki którym artyści mogą łączyć potrzebę wewnętrznego spełnienia z przemyślanym rozwojem na rynku. Wierzymy, że wrażliwość i strategiczne myślenie mogą tworzyć harmonijną kompozycję. Tak jak rozmach i realizm, twórcza odwaga z zarządzaniem. Dlatego działamy interdyscplinarnie i miksujemy wiedzę z różnych obszarów, uwielbiamy intersekcje i to, co „pomiędzy”.

Klasy otwarte są dla wszystkich. Szukamy tego, co wspólne dla różnych branż. Wbrew pozorom, muzyka popularna, sztuka współczesna czy świat filmu mają wiele wspólnego. Szperamy w ciekawych case study, żonglujemy kontekstami, tłumaczymy różne języki twórczej wypowiedzi. Klasy projektujemy w taki sposób, aby odpowiedzieć na najważniejsze pytania zarówno doświadczonych twórców, jak i tych, którzy wciąż kształtują swoja drogą twórczą i zawodową.

Więcej o Klasach na blogu.

O Artist in Bloom

Pracownia Artist in Bloom powstała z wielkiej miłości do twórczych umysłów i głębokiego przekonania, że kreatywność jest jednym z najważniejszych elementów życia – społecznego i jednostkowego. 

Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Specjalizujemy się w indywidualnej pracy z artystami, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w realizacji ważnych celów zawodowych i osobistych. Tworzymy innowacyjne działania edukacyjne, rozwijając kompetencje niezbędne na rynku kreatywnym dziś i jutra. Projektujemy procesy rozwojowe i badania dla podmiotów kultury. Więcej o AiB.


.