Klasy 07


Co czujesz, kiedy słyszysz słowo “networking” w przestrzeni kultury?

Mierzwi cię? Masz poczucie, że budowanie sieci relacji stawia ludzi na pozycji “produktu”? Że jest w nim za dużo kalkulacji, przebiegłości i nastawienia na osobiste czy stricte materialne korzyści? A poza tym, cierpisz na silną introwersję, nie znosisz “small talków” i nie wiesz, jak o sobie opowiadać innym?

Jeśli któreś z powyższych zdań z Tobą rezonuje, najbliższy, siódmy już odcinek Klas jest szczególnie dla Ciebie. Pokażemy Ci “ludzką” twarz networkingu, odczarujemy wiele mitów budzących lęk i niechęć do sieciowania. I przede wszystkim podarujemy Ci praktyczne know-how, dzięki któremu odnajdziesz się w relacyjnej etykiecie jak ryba w wodzie.

Bezpłatne zajęcia w sieci dla twórców pt. “Networking” już 30 września o 18:00. 

Lista obecności

Networking. Plan zajęć

1. Networking wczoraj i dziś. Aktualizacja

Temat faktycznie może rodzić opór, w końcu rozwinął się na polu biznesowym jako socjoekonomiczna aktywność z naciskiem na potencjał finansowy. Na szczęście, w dobie wzrastającej potrzeby na autentyczne i pogłębione relacje oraz rozwój społeczeństwa sieciowego, networking stawia nie na “kontakty”, a na relacje. Dodatkowo, migrując ze świata biznesu do przestrzeni kultury, nabiera zupełnie innych kolorów. W świecie, gdzie stawia się na pracę z osobami, z którymi jest się w bliskich i emocjonalnych relacjach, networking wymaga redefinicji. Tym właśnie zajmiemy się w pierwszej części spotkania. Spodziewamy się uczucia ulgi i radości, że networking wcale potworem nie jest.

2. Czego nie widać? Reguły gry w sieci

Networking bywa zmorą, ponieważ jego zasady bywają nietransparentne. Kiedy można do kogoś podejść? Jak napisać poprawnie maila? W którym momencie dać wizytówkę? Gdzie są granice dobrego smaku? Czy jest jakiś limit wytrzymałości słuchacza, kiedy opowiadamy o sobie? Zapowiadamy, że na najbliższych Klasach przeżyjesz liczne momenty “aha”. Wytłumaczymy Ci kluczowe reguły, o których nikt głośno nie mówi, a które są niezbędne do odpowiedzenia sobie na wszystkie wcześniej wymienione pytania. Będziemy posiłkować się także doświadczeniami w pracy przy projektach międzynarodowych, szykuj się więc na soczyste przykłady!

3. Wizytówka czy kod QR? Złote zasady networkingu.

Czas na “know-how”, narzędzia i dobre praktyki. Networking to tak naprawdę zestaw kompetencji - umiejętności, wiedzy i postaw. Opowiemy Ci o 5 sprawdzonych strategiach, dzięki którym będziesz wiedzieć, od czego zacząć świadome budowanie swojej sieci relacji lub w jaki sposób uczynić tę aktywność ciekawszą, bardziej ekscytującą i efektywniejszą. Dorzucimy do tego garść informacji technicznych. Dowiesz się, czy wizytówki wciąż są w modzie i czy “podbijanie” do ludzi na Instagramie jest mile widziane.

4. Myśli o sieci. Postawy, które robią różnice.

Last, but not least. Jeśli chcesz o ile nie pokochać, to przynajmniej szczerze polubić aktywność, jaką jest networking, potrzebujesz poddać refleksji własne myślenie o nim. Czy jest w Tobie ciekawość innych ludzi? Czy tak samo potrafisz słuchać o projektach innych, jak opowiadać o swoich? Jaki masz stosunek do siebie i tego, co robisz?

Oczywiście, ważne są sztuka prezentacji czy umiejętność rozumienia rynkowych zależności, ale ostatecznie networking sprowadza się do relacji międzyludzkich, budowania porozumienia z drugim człowiekiem. Na najbliższych Klasach rzucimy trochę światła na te drobne nici powiązań, które całkowicie odmieniają sposób patrzenia na budowanie tzw. “siatki kontaktów”.

Klasy. Format zajęć

Zajęcia w sieci mają prostą formułę warsztatu on-line.

Każde zajęcia w sieci to:
- dynamiczny wykład
- wizualna prezentacja - wiedza, narzędzia, case study
- materiały z ćwiczeniami do ściągnięcia w PDF
- Q&A + dyskusja z uczestnikami (interakcja odbywa się poprzez czat)
- nagranie udostępnione do oglądania przez tydzień

Więcej o Klasach na blogu Artist in Bloom.

Lista obecności

Paczka z Klasy. Kto za tym stoi?

Magda Chołyst

Prowadząca zajęcia. Od ponad 10 lat wspiera artystów w przekładaniu odważnych pomysłów na konkretne projekty, cele i strategie działania.

Założycielka pracowni Artist in Bloom. Pracuje m.in. z muzykami, fotografami, projektantami. Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą. Dowiedz się więcej. 

Ania Ważna

Członkini zespołu Artist in Bloom zajmująca wiele mówiące stanowisko Important Person. W Klasach jest managerką projektu trzymającą w ryzach deadline’y i timeline’y. Jako tech-McGyver, wyciąga uczestników ze wszystkich technologicznych opresji i wspiera komfortowy udział w zajęciach on-line.

Joanna Hała

Kreatywna adminka rozwijającej się społeczności Klasowiczów. Klasy w Grupie to przestrzeń na Facebooku,  gdzie uczestnicy zajęć mogą kontynuować wymianę doświadczeń i korzystać z dodatkowych materiałów merytorycznych. Jeśli zajęciach w sieci Ci służą, wpadaj do Grupy, mamy tam jeszcze więcej dobra. 

Michał Dąbrowski

Autor identyfikacji wizualnej. Jako projektant i antropolog kultury, tworzy   słowno-obrazowe gry w ramach tematów podejmowanych na Klasach. Na co dzień współpracuje z artystami, instytucjami kultury oraz ważnymi inicjatywami z sektora kultury. Koniecznie zobacz prace Michała

O Artist in Bloom

Pracownia Artist in Bloom powstała z wielkiej miłości do twórczych umysłów i głębokiego przekonania, że kreatywność jest jednym z najważniejszych elementów życia – społecznego i jednostkowego. 

Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Specjalizujemy się w indywidualnej pracy z artystami, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w realizacji ważnych celów zawodowych i osobistych. Tworzymy innowacyjne działania edukacyjne, rozwijając kompetencje niezbędne na rynku kreatywnym dziś i jutra. Projektujemy procesy rozwojowe i badania dla podmiotów kultury. Więcej o AiB.


.