Pracownia Artist in Bloom zaprasza na czwartą odsłonę projektu Klasy - serii kompaktowych zajęć w sieci dedykowanych artystom, kreatywnym profesjonalistom i ich największym wyzwaniom w pracy twórczej. 


Tym razem zajmiemy się "poszukiwaniem traconego czasu". W czwartej odsłonie Klas zabieramy się za jeden z naszych ulubionych tematów - zarządzanie sobą w czasie i organizację pracy twórczej.  

Temat zarządzania sobą w czasie jest w środowiskach twórczych wiecznie żywy. Ogarnianie chaosu, produktywna kreatywność, życie pod obstrzałem grantowych deadlinów, projektowy multitasking, łączenie roli artysty i managera czy serfowania po falach bieżączki w nadziei, że za chwilę przyjdzie chwila na spokojną, twórczą pracę w skupieniu i zapomnieniu o tykającym zegarze. Brzmi znajomo?

Zebraliśmy dla Ciebie wszystkie najlepsze teorie i metody organizacji pracy twórczej, dzięki którym zidentyfikujesz słabe punkty systemu i poznasz sposoby na lepszą, efektywniejszą organizację pracy, aby w końcu mieć czas i mentalną przestrzeń na to, co najważniejsze - tworzenie.  

Zajęcia w sieci "Artysta w Czasie” odbędą się 25 maja o godz. 18:00.
Klasy są bezpłatne. Obowiązują zapisy. 


Zapisy już są zamknięte. Dziękujemy za zainteresowanie. Zapraszamy na kolejne Klasy!

Artysta w Czasie. Lista obecności.

Artysta w Czasie. Plan zajęć

Czas. Start.

Zaczniemy od podstaw. Warto choćby sprostować fakt, że nie zarządzamy czasem i nigdy tego robić nie będziemy. Czas ma własny rytm. Jedyne, czym jesteśmy w stanie zarządzać w ramach czasu, to sobą. Przyjrzymy się także, czym jest temat organizacji pracy w twórczych profesjach. Specyfika sektora kreatywnego wywraca wiele teorii do góry nogami. Sprawdzimy, co ma sens, a co nadaje się do kosza. 

Psychologia czasu

Często się spóźniasz czy jesteś zawsze na czas? Wiecznie rozpamiętujesz przeszłe zdarzenia czy wybiegasz w przyszłość ciągle coś planując? Jak u Ciebie z kończeniem projektów? Psychologia czasu ma już  niezłą historię. Każdy z nas ma inny sposób doświadczania czasu, co determinuje nasze zachowania i ich efekty. Pomożemy Ci rozpoznać własne wzorce percypowania czasu i ich konsekwencje.

Cel - projekt - zadanie, czyli Święta Trójca.

Na świecie powstało mnóstwo teorii i koncepcji na zarządzanie sobą w czasie. Sprzedano miliony kursów i książek na temat skutecznej organizacji pracy. Z różnych powodów wiele z tych pomysłów zawodzi. Jednym z powodów jest brak synchronizacji systemu pracy z wizją. Pomożemy Ci połączyć te kropki. 

In paper we trust! Od ogółu do szczegółu.

Dobry system pracy mieści w sobie nie tylko zadania z różnych porządków (twórcze i organizacyjne), ale i różnych płaszczyzn czasowych. Czy to, co chcesz zrealizowań w ciągu roku, łączy się z tym, co robisz w ciągu dnia, miesiąca, tygodnia...? Czujesz zagubienie, kiedy to czytasz? No worries, pokażemy Ci sposoby pracy, dzięki którym będziesz z lekkością surfować po projektach rozmieszczonych w różnych punktach przyszłości. Użyjemy do tego... papieru i specjalnie zaprojektowanych dla Ciebie ćwiczeń.

Mózg i multitasking. Aplikacje i automatyzacje.

Czy wiesz, że przyjmujesz codziennie ilość informacji równą temu, co człowiek 100 lat temu przez całe życie? Cywilizacja przyspieszyła, ale struktury naszego mózgu ewolucyjnie stoją w miejscu. W nadmiarze treści i żonglerce zadaniami trudno o skupienie i twórcze uniesienia. Szczęśliwie dla tych, którym to połączenie średnio wychodzi, powstało sporo aplikacji technologicznych gadżetów ratujących kreatywne, wrażliwe umysły przed opresją i wypaleniem. Opowiemy, jakie aplikacje są najlepsze, dla kogo i po co. 

Prokrastynacja, Perfekcjonizm i Pomodoro

To pierwsze słowo zrobiło w ostatnich latach wielką furorę. Niby jest o zwlekaniu, odkładaniu na później i życiu z wiszącymi nad nami jak miecz Demoklesa dedaline'ami. W istocie prokrastynacja jest raczej o relacji ze sobą, emocjach i konfrontacji z potencjalnymi konsekwencjami naszych działań. Wyciągniemy z szafy najczęstsze przekonania i obawy wywołujące prokrastynację i zaproponujemy zestaw najprostszych i najbardziej bezbolesnych rozwiązań.

Zarządzanie sobą w czasach zarazy

Covidowy tryb życia rewolucjonizuje nasze myślenie na wielu poziomach. Także w obszarze doświadczania czasu, organizacji pracy, twórczej produktywności. Przeanalizujemy największe wyzwania zarządzania sobą w czasie pandemii, porozmawiamy o potencjalnych rozwiązaniach i drobnych promieniach padających na żyzną glebę kryzysu.

Artysta w Czasie. Lista obecności.

Nie przegap żadnej z Klas.

Co dwa tygodnie wysyłamy tzw. Mindsettery, czyli żółte listy Artist in Bloom. Opowiadamy o najlepszych strategiach myślenia w branżach kreatywnych. Zapisując się na listę czytelników będziesz na bieżąco z kolejnymi zajęciami. Dołącz tutaj

Klasy. Zajęcia w sieci

UWAGA! Ważne informacje techniczne.

ZAJĘCIA

Zajęcia w sieci mają prostą formułę warsztatu on-line.

Każde zajęcia w sieci to:
- dynamiczny wykład
- wizualna prezentacja - wiedza, narzędzia, case study
- materiały z ćwiczeniami do ściągnięcia w PDF
- Q&A + dyskusja z uczestnikami (interakcja odbywa się poprzez czat)

Czas trwania: 2h.

ZAPISY

Na zajęcia "Artysta w Czasie" zapisujesz się na tej stronie. Zapisy trwają do 25.05 do 17.00.

Zaraz po zapisie otrzymasz mail z potwierdzeniem oraz linkiem do platformy, na której odbędą się zajęcia w sieci. 

Jeżeli taka wiadomość nie przyjdzie na Twoją skrzynkę, napisz na hello@artistinbloom.eu.

Przed zajęciami, w piątek oraz w dzień zajęć (w poniedziałek). wyślemy Ci przypomnienie o zbliżającym się spotkaniu,

O 18:00 logujesz się i zaczynamy!

ANONIMOWOŚĆ

Interakcja na zajęciach odbywa się poprzez czat.

Logując się na zajęcia, podajesz swoje imię. Możesz pozostać całkowicie anonimowy/wa. Podczas zajęć nie widać Ciebie i nie słychać, wyświetla się jedynie podane przez Ciebie imię.

Bezpieczna i komfortowa przestrzeń na zajęciach jest dla nas sprawą fundamentalną.

WIDEO PO ZAJĘCIACH

Jeżeli z jakichś powodów nie uda Ci się być na zajęciach, dostaniesz dostęp do nagrania, które wyślemy dzień po spotkaniu. 

Nagranie mailowo otrzymają osoby, które zapisały się na zajęcia.

Wideo będzie dostępne do 31 maja (niedziela) włącznie. 

Prowadzenie zajęć

Magda Chołyst. Od ponad 10 lat wspiera artystów w przekładaniu odważnych pomysłów na konkretne projekty, cele i strategie działania.

Założycielka pracowni Artist in Bloom. Pracuje m.in. z muzykami, fotografami, projektantami. Certyfikowany coach Ericsson International. Edukatorka i projektantka procesów w innowacyjnym nurcie duńskiej szkoły Kaos Pilots. Wykładowczyni na kierunkach artystycznych i badaczka najważniejszych kompetencji w branżach kreatywnych. Ex-filmoznawczyni po poznańskim UAM i paryskiej Sorbonie. Wybrana przez międzynarodowe środowisko branży muzycznej do tegorocznej edycji programu Keychange, wspierającego „leaderki przyszłości”. W ramach działań Artist in Bloom współpracuje z indywidualnymi artystami, uczelniami oraz instytucjami kultury w Polsce i za granicą. Dowiedz się więcej. 

Artysta w Czasie. Lista obecności.

Co to są Klasy?

Klasy to cykliczny projekt edukacyjny pracowni Artist in Bloom. Wybraliśmy 12 tematów skupionych wokół największych wyzwań współczesnej pracy twórczej. Nasz repertuar jest wynikiem wieloletniej pracy z artystami w Polsce i za granicą oraz ankiety, którą sukcesywnie prowadziliśmy w 2019. 

Klasy są kompaktowe, wirtualne i for free. Wszystkie klasy odbywają się w formacie krótkich, dynamicznych warsztatów on-line. My je nazywamy zajęciami w sieci. Spotykamy się raz w miesiącu. Opowiadamy o ciekawych teoriach, narzędziach i codziennej praktyce. Spotkania trwają 1,5h.

Klasy dopełniają szkolne i branżowe syllabusy. Twórcze ID, storytelling, zarządzanie projektem, strategie rozwoju kariery, art-life balance, psychologia twórczości czy komunikacją w zespole. Praktyczne umiejętności, codzienne nawyki i perspektywa rynku to wciąż brakujące obszary na uczelniach artystycznych i w dyskusjach branżowych. Klasy pełnią rolę fakultetów, uzupełniających luki wiedzowe i kompetencyjne.

Klasy mają pomagać i wspierać. Od lat szukamy rozwiązań, dzięki którym artyści mogą łączyć potrzebę wewnętrznego spełnienia z przemyślanym rozwojem na rynku. Wierzymy, że wrażliwość i strategiczne myślenie mogą tworzyć harmonijną kompozycję. Tak jak rozmach i realizm, twórcza odwaga z zarządzaniem. Dlatego działamy interdyscplinarnie i miksujemy wiedzę z różnych obszarów, uwielbiamy intersekcje i to, co „pomiędzy”.

Klasy otwarte są dla wszystkich. Szukamy tego, co wspólne dla różnych branż. Wbrew pozorom, muzyka popularna, sztuka współczesna czy świat filmu mają wiele wspólnego. Szperamy w ciekawych case study, żonglujemy kontekstami, tłumaczymy różne języki twórczej wypowiedzi. Klasy projektujemy w taki sposób, aby odpowiedzieć na najważniejsze pytania zarówno doświadczonych twórców, jak i tych, którzy wciąż kształtują swoja drogą twórczą i zawodową.

Więcej o Klasach na blogu.

O Artist in Bloom

Pracownia Artist in Bloom powstała z wielkiej miłości do twórczych umysłów i głębokiego przekonania, że kreatywność jest jednym z najważniejszych elementów życia – społecznego i jednostkowego. 

Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Specjalizujemy się w indywidualnej pracy z artystami, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w realizacji ważnych celów zawodowych i osobistych. Tworzymy innowacyjne działania edukacyjne, rozwijając kompetencje niezbędne na rynku kreatywnym dziś i jutra. Projektujemy procesy rozwojowe i badania dla podmiotów kultury. Więcej o AiB.


.